Baptyści – na skróty…

Ostatnie kazania

Polub nas na Facebooku!

Facebook Pagelike Widget

Nasza wspólnota

Ludzie

Jesteśmy wspólnotą ludzi, dla których Chrystus jest centrum. Są wśród nas muzycy, artyści, nauczyciele, pracownicy fabryk oraz studenci. Są osoby starsze, dojrzałe, młodzież oraz dzieci. Pracujemy, uczymy się, miewamy lepsze lub gorsze dni. Popełniamy błędy i nie zawsze układa nam się tak, jakbyśmy chcieli. Jesteśmy zwykłymi ludźmi, którzy zaufali niezwykłej Ewangelii.

Zachęcamy do zapoznania się z historią naszego zboru przy ul. Łukasińskiego 20 – więcej informacji można znaleźć TUTAJ.

 

Wiara

Wierzymy. Modlimy się. Jesteśmy dumni, że możemy znać Boga. Staramy się z Nim chodzić i żyć dla Niego każdego dnia. Kochamy Go, ponieważ zmienił nasze życie i dał nam nadzieję. Posłał Jezusa, który zapłacił za nas najwyższą cenę i został ukrzyżowany. Wykupił nas, abyśmy mogli być wolni od grzechu, od nałogów i od życia w strachu. Dał nam pokój, który pozwala przetrwać najsilniejsze burze i pokonywać nasze ograniczenia. Uzdolnił nas, abyśmy mogli zanieść poselstwo Ewangelii do tych, którzy tego potrzebują.

Więcej informacji o naszym wyznaniu wiary znajdą Państwo TUTAJ.

Codzienność

Zgodnie z przesłaniem Ewangelii staramy się być wzorem postępowania dla naszych bliskich, przyjaciół i znajomych. Podkreślamy znaczenie i rolę tradycyjnej rodziny w społeczeństwie oraz szacunek do rodziców. Promujemy odpowiedzialność i wysokie standardy etyczne zarówno w pracy, jak i w relacjach z ludźmi. Dokładamy starań, aby prezentowane przez nas wartości i postawy były zgodne z nauką Pisma Świętego i żeby służyły nie tylko naszym celom, ale także zaspokajały potrzeby otoczenia.

Działalność

Jesteśmy częścią Kościoła Chrześcijan Baptystów RP, którego początki w Polsce sięgają I połowy XIX w. Angażujemy się w działalność charytatywną i misyjną, aktywnie działając na rzecz lokalnej społeczności. Współpracujemy m.in. z organizacjami pozarządowymi i kościołami chrześcijańskimi, starając się czynić dobro i zwiastować poselstwo Chrystusa o zbawieniu. Więcej informacji o naszych służbach i agendach można znaleźć TUTAJ.

Więcej informacji o genezie i historii ruchu baptystycznego w Polsce i na świecie znajdą Państwo TUTAJ.

 

 

Nadchodzące Wydarzenia

Brak nadchodzących wydarzeń.